Ocieplenie domu jest niezwykle ważne. W lato chroni nas przed wysokimi temperaturami, a w zimie pozwala na utrzymanie ciepła. Wełna skalna chroni nas przed ogniem, wilgocią i hałasem. Jednak to nie są jedyne zalety tego rozwiązania!
Wełna skalna sprawdzi się idealnie w domach, w których został zastosowany system drewnianej konstrukcji szkieletowej, ponieważ chroni przed ogniem. Większość budynków jednorodzinnych wykonana jest z tarcicy, która spala się całkowicie, więc warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenie w razie ewentualnego pożaru domostwa.
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Przede wszystkim na parametry techniczne. Im mniejsza wartość współczynnika, tym lepsze właściwości izolacyjne wełny skalnej. Warto więc sięgnąć po materiały z górnej półki, które oferują nam czołowe marki.
Co należy zakupić? Ocieplenie zewnętrzne wymaga większej ilości materiałów izolacyjnych. Zakupić powinniśmy między innymi tynki, zaprawy, siatki, łączniki mechaniczne i wliczyć w koszty cenę robocizny.
Jaka jest cena? Ceny oscylują w przedziale 180- 210 zł za metr kwadratowy w zależności od tego w jakim regionie odbywa się budowa. W cenę wchodzą wszystkie materiały oraz robocizna. Warto zainwestować w ocieplenie domu ponieważ z biegiem czasu możemy zaobserwować oszczędności na opale.
Tak więc radzimy Państwu zainwestować w ocieplenie swojego domostwa. Cena może sprawiać wrażenie zaporowej, jednak inwestycja w wełnę skalną niesie za sobą szereg korzyści na ponad 50 lat! Wełna skalna jest jedną z najlepszych opcji ze względu na swoją trwałość. Nie musimy się martwić o to, że za parę lat będziemy musieli robić gruntowny remont. Wełna skalna nie traci swoich właściwości i jej parametry nie zmieniają się przez wiele lat, nie zmienia swoich wymiarów, nie podlega utlenieniu, przez co możemy zapomnieć o mostkach termicznych, które wpływają na utratę ciepła. Wełna skalna jest całkowicie ognioodporna dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo rozprzestrzenienia pożaru. Sprawdzi się idealnie jako rozwiązanie w domu usytuowanym w pobliżu ruchliwej drogi, ponieważ charakteryzuje się wysoką izolacją akustyczną. Wełna skalna ma również właściwości paroprzepuszczalne dzięki czemu w odpowiedni sposób reguluje ilość wilgoci w domostwie tworząc przy tym korzystny mikroklimat, zabezpieczając tym samym dom przed pleśnią i grzybami, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na nasz stan zdrowia i tworząc przy tym dodatkową konieczność przeprowadzenia remontu. Ściany zabezpieczone wełną skalną schną zdecydowanie szybciej. To rozwiązanie możesz samodzielnie zamontować w szybki i łatwy sposób.